Zadania z zakresu EDUKACJI EKOLOGICZNEJ obejmują działania mające na celu kształtowanie świadomości ekologicznej mieszkańców województwa śląskiego oraz propagowanie działań proekologicznych i zasady zrównoważonego rozwoju.

Zakres ten obejmuje między innymi: realizację warsztatów ekologicznych, konkursy ekologiczne, doposażenie w sprzęt i pomoce dydaktyczne, organizowanie seminariów, sympozjów i konferencji dotyczących ochrony środowiska, oznakowanie ścieżek dydaktycznych.

Wnioskami dotyczącymi edukacji ekologicznej zajmuje się Zespół Ochrony Przyrody, Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowotnej:

  • Cofała Ewa (Kierownik Zespołu) - (32) 60 32 374
    Piechota-Bieroń Olga - (32) 60 32 377
    Derczyńska Elżbieta - (32) 60 32 378
    Radzikowska Aleksandra - (32) 60 32 375
    Stryjewska Joanna - (32) 60 32 379
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

EDUKACJA EKOLOGICZNA W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM


Zgodnie z ustawą Prawo ochrony środowiska z dnia 27 kwietnia 2001 r. fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej są odpowiedzialne nie tylko za finansowanie, lecz również za wsparcie działań związanych z ochroną środowiska i gospodarką wodną. Działania te są potrzebne cały czas, gdyż e
dukacja ekologiczna jest ciągłym i wieloletnim procesem.

Mamy nadzieję, że informacje o działalności edukacyjnej w naszym województwie, które Państwu przekazujemy (również za pomocą serwisu internetowego) okażą się przydatne i ułatwią dbanie o środowisko w myśl zasady "Myśl globalnie, działaj lokalnie".

Edukacja ekologiczna - baner