Zmiana organizacji pracy WFOSIGW w związku z pandemią. Prosimy o kontakt jedynie drogą mailową i pocztą tradycyjną

Zmiana organizacji pracy w WFOŚiGW w Katowicach w związku z COVID-19

W celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa w trosce o wspólne bezpieczeństwo, informujemy, że od 18 marca 2020 r. do odwołania Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Katowicach pracuje zdalnie.

 W związku z tym uprzejmie prosimy o kontakt z pracownikami Funduszu wyłącznie drogą mailową i pocztą tradycyjną.

WIĘCEJ INFORMACJI I NUMERY TELEFONÓW

x

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszym panelu dyskusyjnym „Efektywność energetyczna w przedsiębiorstwach - OZE - chwilowy trend czy zmiana świadomości” podczas 9. Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw! W dobie stale rosnących cen wszystkich nośników energii, efektywność energetyczna zajmuje wysokie miejsce wśród priorytetów każdego dobrze zarządzanego przedsiębiorstwa.

Poprawiać efektywność energetyczną można na różne sposoby. Modernizując linie technologiczne, termomodernizując budynki. Można także zbudować budynek tak, żeby od początku swego istnienia był nisko, albo nawet plus energetyczny. Ważnym, a właściwie niezbędnym narzędziem w walce o zwiększanie efektywności energetycznej stają się odnawialne źródła energii. Notujemy coraz więcej przykładów optymalizacji procesów technologicznych przy użyciu OZE, a wśród źródeł odnawialnych co raz większe znaczenie fotowoltaiki. Przyczyn tego upatrywać należy z jednej strony w zapowiedzianych podwyżkach cen energii elektrycznej, ale z drugiej w spadających kosztach inwestycyjnych instalacji fotowoltaicznych.

Czy inwestycje w efektywność energetyczną i wykorzystujące odnawialne źródła energii naprawdę się opłacają? Czy przedsiębiorcy podejmują je tylko wtedy, gdy mogą liczyć na wsparcie finansowe ze źródeł preferencyjnych jakie oferują np. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wraz z funduszami wojewódzkimi, a także Bank Gospodarstwa Krajowego?

Na te i inne tematy chcemy rozmawiać z ekspertami w dziedzinie efektywności energetycznej i finansowania efektywnych energetycznie inwestycji. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, jako jeden z największych wojewódzkich funduszy zaprasza na panel dyskusyjny, który odbędzie się, w ramach IX Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach, w dniu 17.10.2019 roku, o godz. 9:30 Wśród gości panelu swoimi opiniami podzielą się przedstawiciele instytucji finansowych, funduszy ochrony środowiska i banku; przedsiębiorcy; przedstawiciel samorządu współpracującego z biznesem.

Wszystkich zainteresowanych szeroko pojętą problematyką efektywności energetycznej w przedsiębiorstwach zapraszamy do udziału w dyskusji!

Bezpłatny udział!
Rejestracja na kongres: www.ekmsp.eu