Jak i czym hajcować żeby nie smrodzić? Węgiel, drewno, gaz, a może koks? Jak uzyskać dofinansowanie na zmianę systemu ogrzewania? To dla dorosłych. A dla dzieci: warsztaty, pokazy, konkursy, happeningi. Do tego koncert orkiestry górniczej, koncert na cewkach Tesli i bezpłatne wycieczki tematyczne. W sobotę 23 września odbyły się III Dni Energii Miasta Katowice.

Impreza przygotowana została przez Miasto Katowice przy współpracy z Tauron Ciepło pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Tegoroczne Dni Energii to nie tylko wydarzenia na placu Centralnym i Placu Kwiatowym. 22 września odbyła się debata uczniów katowickich szkół technicznych, w której uczestniczył  między innymi ekspert Zespołu Doradców Energetycznych Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Koniec lata to najlepszy moment żeby nauczyć się jak skutecznie walczyć ze smogiem. Na stoisku Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Doradcy Energetyczni mimo niesprzyjającej aury przekazywali wszystkim chętnym swoją wiedzę na temat programu SMOG – STOP oraz innych działań Funduszu.