WFOŚiGW w Katowicach rozstrzygnął konkurs plastyczny na ekologiczny plakat dla dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych i świetlic środowiskowych z zakresu efektów likwidacji niskiej emisji pt. „TAK dla CZYSTEGO POWIETRZA”. Jury przyznało łącznie 30 nagród i wyróżnień w sześciu kategoriach wiekowych. Nagrodami są m.in. drony, hulajnogi i czytniki e-booków. Na konkurs wpłynęło łącznie 213 prac uczniów szkół podstawowych, przedszkoli i podopiecznych świetlic środowiskowych z województwa śląskiego.

Konkurs skierowany był do dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych, świetlic środowiskowych z terenu województwa śląskiego. Uczestników podzielono na sześć kategorii wiekowych: A – dzieci w wieku przedszkolnym, B 6-7 lat, C 8-9 lat, D 10-11 lat, E 12-13 lat oraz F 14-15 lat. Łącznie wpłynęło 213 prac konkursowych. Największą konkurencję miała grupa A, w której zgłoszonych zostało 57 prac. Najmniej liczna była kategoria F.

Nagrodami w konkursie „TAK dla CZYSTEGO POWIETRZA” są m.in. drony, hulajnogi, czytniki e-booków oraz zestawy do rysowania i książki. Pierwsza edycja konkursu, organizowanego przez WFOŚiGW w Katowicach, odbyła się w 2019 roku.