Zmiana organizacji pracy WFOSIGW w związku z pandemią. Prosimy o kontakt jedynie drogą mailową i pocztą tradycyjną

Zmiana organizacji pracy w WFOŚiGW w Katowicach w związku z COVID-19

W celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa w trosce o wspólne bezpieczeństwo, informujemy, że od 18 marca 2020 r. do odwołania Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Katowicach pracuje zdalnie.

 W związku z tym uprzejmie prosimy o kontakt z pracownikami Funduszu wyłącznie drogą mailową i pocztą tradycyjną.

WIĘCEJ INFORMACJI I NUMERY TELEFONÓW

x

Specjalistyczny samochód ratowniczo-gaśniczy trafił właśnie do OSP Marciszów w powiecie zawierciańskim. Jego zakup został dofinansowany m.in. ze środków Narodowego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. To kolejny wóz strażacki, który trafił już w tym roku w ręce strażaków ochotników.

- Bardzo się cieszę, że Ochotnicze Straże Pożarne posiadają coraz nowocześniejszy sprzęt. Dobry wóz to jednak dopiero początek. Potrzebni są jeszcze profesjonaliści, którzy z tego samochodu zrobią profesjonalny użytek. Takich profesjonalistów strażaków, ochotników, ale profesjonalistów mamy tutaj – mówił podczas uroczystego przekazania nowego wozu Adam Lewandowski, zastępca prezesa WFOŚiGW w Katowicach.

Łącznie w tym roku jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych w województwie śląskim zostanie przekazanych ponad 30 takich wozów bojowych. Na wsparcie OSP z terenu województwa śląskiego, w ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych”, WFOŚiGW w Katowicach oraz NFOŚiGW w 2020 roku przeznaczą łącznie ponad 10 mln zł.

Strażakom GRATULUJEMY nowego sprzętu i życzymy jak najmniejszej liczby wyjazdów!

Fot. Mirosław Cichy/WFOŚiGW w Katowicach