Zmiana organizacji pracy w WFOŚiGW w Katowicach w związku z COVID-19

W celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa w trosce o wspólne bezpieczeństwo, informujemy, że od 18 marca 2020 r. do odwołania Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Katowicach pracuje zdalnie.

 W związku z tym uprzejmie prosimy o kontakt z pracownikami Funduszu wyłącznie drogą mailową i pocztą tradycyjną.

WIĘCEJ INFORMACJI I NUMERY TELEFONÓW

x

15 czerwca w ramach regionalnych obchodów Światowego Dnia Ochrony Środowiska miała miejsce akcja informacyjno-edukacyjna „Moc Zielonych Atrakcji”, podczas której odbywały się warsztaty edukacyjne, eko konkursy i zabawy, występy zespołów harcerskich. Słoneczna pogoda sprzyjała dobrej zabawie i sporej frekwencji. Na pikniku podsumowano również IV edycję konkursów „Zielona pracownia_projekt’2018” oraz „Zielona pracownia’2018”. 

W zmaganiach tegorocznego konkursu „Zielona pracownia_projekt’2018” uczestniczyły 153 projekty, spośród których wyłoniono 43 laureatów, a w konkursie „Zielona pracownia’2018” wpłynęło 127 wniosków - wyłoniono 68 laureatów, w tym 43 nagrodzonych w „Zielonej pracowni_projekcie’2018”. Laureatom wręczono dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Konkurs z roku na rok zyskuje coraz większą popularność i zainteresowanie szkół; nie ma czemu się dziwić, bo ekopracownie podnoszą świadomość ekologiczną uczniów w atrakcyjnych warunkach nauczania dzięki zastosowaniu kreatywnych rozwiązań zagospodarowania przestrzeni szkolnej.

Laureaci Konkursu „Zielona Pracownia_projekt’2018”

  1. Szkoła Podstawowa im. Jana Kantego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bestwinie 
  2. I Liceum Ogólnokształcące w Będzinie 
  3. Szkoła Podstawowa nr 32 w Bielsku-Białej
  4. Szkoła Podstawowa nr 54 w Bytomiu
  5. Szkoła Podstawowa nr 16 w Bytomiu
  6. Szkoła Podstawowa nr 43 w Bytomiu
  7. Zespół Szkół Mechaniczno-Elektronicznych w Bytomiu
  8. Szkoła Podstawowa nr 12 w Chorzowie 
  9. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ciasnej 
  10. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach
  11. Szkoła Podstawowa nr 31 z Oddziałami Integracyjnymi w Częstochowie 
  12. Szkoła Podstawowa nr 9 w Gliwicach 
  13. X Liceum Ogólnokształcące w Katowicach 
  14. Zespół Szkół nr 2 w Kłobucku 
  15. Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki w Ochabach Małych
  16. Szkoła Podstawowa nr 2 w Orzeszu
  17. Szkoła Podstawowa w Ożarowicach
  18. Szkoła Podstawowa w Przezchlebiu
  19. Zespół Szkolno-Przedszkolny – Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki w Przyszowicach
  20. Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie
  21. Szkoła Podstawowa nr 3 w Pyskowicach 
  22. Szkoła Podstawowa nr 4 w Radlinie 
  23. Szkoła Podstawowa nr 2 w Radzionkowie 
  24. Szkoła Podstawowa nr 13 w Rudzie Śląskiej
  25. Szkoła Podstawowa nr 4 w Rybniku 
  26. Szkoła Podstawowa im. A. Szklarskiego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Sarnowie 
  27. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Siennej 
  28. Szkoła Podstawowa im. Juliusza Ligonia w Strzebiniu 
  29. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Świerklańcu
  30. Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej w Tarnowskich Górach
  31. Szkoła Podstawowa im. Michała Okurzałego w Tąpkowicach
  32. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wierzchowisku
  33. Szkoła Podstawowa im. Gen. J. Ziętka w Wieszowie 
  34. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Wiśle 
  35. Szkoła Podstawowa nr 10 w Wodzisławiu Śląskim 
  36. Zespół Szkół nr 3 w Zabrzu – XI Liceum Ogólnokształcące w Zabrzu
  37. Szkoła Podstawowa nr 38 Specjalna w Zabrzu
  38. Szkoła Podstawowa nr 16 w Zabrzu
  39. I Liceum Ogólnokształcące im. Prof. Zbigniewa Religi w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zabrzu
  40. Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Zajączkach Pierwszych
  41. Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Zbrosławicach
  42. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8 w Żorach
  43. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Żorach

Wyróżnienia – nagrody rzeczowe

  1. Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Dąbiu – aparat fotograficzny
  2. Szkoła Podstawowa nr 1 w Krzepicach – tablet
  3. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Potępie – laptop
  4. Szkoła Podstawowa w Ślęzanach – projektor multimedialny
  5. Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Tarnowskich Górach – mikroskop biologiczny

Laureaci Konkursu „Zielona Pracownia’2018”

  1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Będzinie 
  2. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kaniowie
  3. Szkoła Podstawowa nr 2 w Kłobucku
  4. Szkoła Podstawowa w Lubecku
  5. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Rębielicach Królewskich
  6. Szkoła Podstawowa nr 27 w Bielsku-Białej
  7. Katolicka Szkoła Podstawowa w Piekarach  Śląskich
  8. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słotwinie 
  9. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyrowie 
  10. Szkoła Podstawowa im. Synów Pułku w Węglowicach
  11. Szkoła Podstawowa nr 1 w Blachowni 
  12. Szkoła Podstawowa im. Jana Klicha w Wieprzu
  13. Zespół Szkół Społecznych w Rokitnie 
  14. II Liceum Ogólnokształcące w Zabrzu 
  15. Szkoła Podstawowa nr 2 w Międzybrodziu Bialskim 
  16. Szkoła Podstawowa nr 1 w Marklowicach 
  17. Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza w Katowicach
  18. Szkoła Podstawowa nr 2 w Lublińcu
  19. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach 
  20. Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Feliksa Michalskiego w Knurowie 
  21. Szkoła Podstawowa w Olsztynie 
  22. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bestwinie 
  23. Szkoła Podstawowa nr 1 w Szczekocinach
  24. Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Dąbiu
  25. Szkoła Podstawowa nr 1 w Krzepicach