Wydarzenie, które odbyło się w wyjątkowej przestrzeni Sali Sejmu Śląskiego, zgromadziło przedstawicieli samorządów, świata nauki, instytucji publicznych oraz praktyków, którzy wspólnie rozmawiali o przyszłości energetyki rozproszonej i rozwoju spółdzielni energetycznych w naszym regionie.
Forum poprzedził briefing prasowy, w którym uczestniczyli:
- Grzegorz Boski – Wicemarszałek Województwa Śląskiego,
- Mateusz Pindel – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Katowicach,
- Witold Łacny – Dyrektor Oddziału Regionalnego KOWR w Częstochowie,
- Bronisław Karasek- Radny Sejmiku Województwa Śląskiego
- Marek Bieniek – Radny Województwa Śląskiego,
- Lesław Siedlak – Dyrektor Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa,
- Janusz Buda – Prezes Zarządu Spółdzielni Energetycznej Meander w Krzyżanowicach.
Jako WFOŚiGW w Katowicach przedstawiliśmy ofertę Funduszu oraz możliwości wsparcia spółdzielni energetycznych. Szczegóły programu zaprezentował Kierownik Zespołu Transformacji Energetycznej – Łukasz Frydel, wskazując na dostępne instrumenty finansowe wspierające lokalne inicjatywy energetyczne.
O swoich doświadczeniach i dobrych praktykach opowiedzieli również przedstawiciele:
- Politechniki Śląskiej,
- Uniwersytetu Ekonomicznego,
- Tauron Nowe Technologie S.A.,
- Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa,
- Spółdzielni Energetycznej „Meander” z Krzyżanowic.
Forum było doskonałą okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń oraz do rozmów o tym, jak skutecznie budować bezpieczeństwo energetyczne i wspierać transformację energetyczną województwa śląskiego.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i aktywny udział! Razem tworzymy nowoczesną, zieloną przyszłość naszego regionu.

















