Opis
Opis: Rodzaje przedsięwzięć: systemy zrównoważonego gospodarowania wodami opadowymi, instalacje do zbierania i wykorzystania wód deszczowych i roztopowych, zielono-niebieska infrastruktura (w tym: zielone dachy, zielone przystanki, ogrody deszczowe, ogrody wertykalne, żyjące ściany, zbiorniki retencyjne naziemne i podziemne, adaptacja istniejących zbiorników, rowy bioretencyjne, rozszczelnienie nawierzchni nieprzepuszczalnych).
Dla kogo: osoby prawne posiadające tytuł prawny do nieruchomości, dotyczącej inwestycji objętej wnioskiem w ramach niniejszego Programu.
Warunki dofinansowania:
- Program realizowany będzie w latach 2024-2026.
- Forma dofinansowania – dotacja i pożyczka nieumarzalna.
- Intensywność dofinansowania – do 100 % kosztów kwalifikowanych zadania, jednak nie więcej niż 300.000,00 zł w formie dotacji.
- Dofinansowanie w formie pożyczki nieumarzalnej do 100% kosztów kwalifikowanych.
- Wnioskowana kwota dofinansowania nie może być niższa niż 50.000,00 zł.
- Dofinansowanie w formie dotacji do 50% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia, przy czym warunkiem udzielenia dotacji jest zaciągnięcie pożyczki nieumarzalnej w WFOŚiGW w Katowicach, w wysokości nie mniejszej niż wartość udzielonej dotacji. Z zastrzeżeniem, że warunek ten nie dotyczy:
– jednostek samorządu terytorialnego oraz ich związków,
– podmiotów wymienionych w pkt 7e) ppkt a) do m) Programu priorytetowego „Błękitno-zielona Infrastruktura”,
– osób prawnych działających na podstawie przepisów ustaw o stosunku Państwa do kościołów i związków wyznaniowych oraz o gwarancjach wolności sumienia i wyznania. - Fundusz nie przyznaje pomocy finansowej na realizację zadań, które zostały zakończone przed datą złożenia wniosku o ich dofinansowanie.
- Termin zakończenia zadania do 31 października 2026 roku.
Wnioski wraz z załącznikami należy składać w siedzibie Funduszu w Katowicach w terminie od 24 czerwca 2024 roku do 31.10.2025 roku lub do wyczerpania alokacji środków.
Dopuszcza się możliwość zwiększania puli środków.
Dokumentów składanych w wersji papierowej nie należy: zszywać, bindować, wkładać do koszulek, teczek ani segregatorów, za wyjątkiem nośników elektronicznych.
Komplet dokumentów można również złożyć w formie elektronicznej za pośrednictwem elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP), na elektroniczną skrzynkę podawczą WFOŚiGW lub z wykorzystaniem usługi e-Doręczeń, zgodnie z instrukcją zamieszczoną na stronie wfosigw.katowice.pl/kontakt/epuap.html