Straż pożarna ma nowe wozy19 lutego 2015

15 specjalistycznych wozów strażackich przekazane zostało 18 lutego jednostkom Państwowej Straży Pożarnej z województwa śląskiego. W uroczystość, która odbyła się na terenie Parku Zamkowego w Pszczynie wzięli udział m.in. Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Andrzej Pilot, Wojewoda Śląski Piotr Litwa, Śląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej Marek Rączka oraz przedstawiciele władz samorządowych.

Zakup specjalistycznego sprzętu pożarniczego został dofinansowany przez WFOŚiGW w Katowicach, który przekazał w 2014 roku na ten cel prawie 7 milionów złotych.

 

Wojewoda Śląski Piotr Litwa stwierdził podczas uroczystości, że dobra służba musi być oparta na ludziach, ale też na sprzęcie. - 4,5 mln mieszkańców tego województwa ma prawo do tego, aby się czuć bezpiecznie. Prezes WFOŚiGW w Katowicach Andrzej Pilot zapewnił, że Funduszu nadal będzie wspierać finansowo zakup specjalistycznego sprzętu dla strażaków. – W 2015 roku zamierzamy przeznaczyć na ten cel więcej pieniędzy niż przed rokiem – stwierdził prezes Andrzej Pilot.

Katowiccy strażacy otrzymali drugi w kraju supernowoczesny samochód dowodzenia i łączności. Nowe samochody strażackie pojechały m.in. do jednostki z Bytomia, Zabrza, Pszczyny, Gliwic, Cieszyna, Sosnowca, Wodzisławia Śląskiego i Katowic.