5 października br. Zarząd Funduszu rozstrzygnął Konkurs pn. "Cykliczne upowszechnianie przez media zasady zrównoważonego rozwoju i informacji dotyczących źródeł i systemów finansowania ochrony środowiska w 2018 roku". Do dofinansowania w formie dotacji zakwalifikowano 57 wniosków na łączną kwotę 1 637 875,00 zł. Dofinansowane zadania będą realizowane w okresie od 01.01.2018 do 31.12.2018 roku. 

Czytaj więcej: Rozstrzygnięcie Konkursu Media 2018

logo Konkursu

Fundusz ogłasza konkurs Zielona Pracownia 2017, który przeznaczony jest dla organów prowadzących placówki oświatowe z terenu województwa śląskiego, w tym te, które zostaną nagrodzone w konkursie pn. "ZIELONA PRACOWNIA_PROJEKT’2017".

Czytaj więcej: ZIELONA PRACOWNIA'2017

Otwarcie Zielonej Pracowni w Zabrzu

29 marca br. w Zespole Szkół Specjalnych nr 40 w Zabrzu oddano do użytku pierwszą ekopracownię dofinansowaną w ramach 2. edycji konkursu pn. Zielona Pracownia 2016. Dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu w wysokości 16 914,80 zł zmodernizowana pracownia pn. „Kropla wody” będzie służyć uczniom podczas zajęć przyrody oraz zajęć pozalekcyjnych w ramach „Koła Małego Ekologa”.

Czytaj więcej: Otwarcie Zielonej Pracowni w Zabrzu

Zielone Pracownie'2016

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w 2015 roku po raz pierwszy zorganizował konkursy dla szkół i organów prowadzących placówki oświatowe z terenu województwa śląskiego pn. „Zielona pracownia_projekt” oraz „Zielona pracownia”. Ich celem było nagrodzenie najlepszych projektów ekopracowni, a następnie sfinansowanie realizacji projektów.

Czytaj więcej: Zielone Pracownie'2016

Napowietrzne mobilne laboratorium do kontroli atmosfery

Uniwersytet Śląski rozbudowuje zaplecze dydaktyczne dla nowo otwartych kierunków studiów na Wydziale Nauk o Ziemi o Uniwersyteckie Laboratoria Kontroli Atmosfery (ULKA). Mają one wzmocnić bazę dydaktyczną dla dotychczas istniejących i cieszących się dużym zainteresowaniem kierunków: Międzywydziałowego Kierunku Ochrona Środowiska, kierunku Geofizyka, Geologia, Geografia i Biofizyka. 

Czytaj więcej: Napowietrzne mobilne laboratorium do kontroli atmosfery

W dniu 24 listopada 2016 roku w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy z udziałem Agnieszki Siemińskiej - Zastępcy Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Katowicach, wręczone zostały nagrody laureatom konkursu "Kartka świąteczna z odpadów". Konkurs realizowany był w ramach projektu „Czysta Częstochowa – segregacja odpadów jest dziecinnie łatwa” dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w formie dotacji do kwoty 46 290,00 zł.

Czytaj więcej: Częstochowskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. wręczyło nagrody laureatom konkursu "Kartka...

17 listopada br. Zarząd Funduszu rozstrzygnął Konkurs "Cykliczne upowszechnianie przez media zasady zrównoważonego rozwoju i informacji dotyczących źródeł i systemów finansowania ochrony środowiska w 2017 roku". Do dofinansowania w formie dotacji zakwalifikowano 67 wniosków na łączną kwotę 2 021 590 zł. Dofinansowane zadania będą realizowane w okresie od 01.01.2017 do 31.12.2017 roku. 

Czytaj więcej: Rozstrzygnięcie Konkursu "Cykliczne upowszechnianie..."